Jump to content (skip navigation)
 
 

O nas


Działamy w Koszalinie od 1997 roku! To już 25 lat!!!

Kim jesteśmy

Zajęcia japońskiego systemu edukacyjnego Szkoła Muzyczna YAMAHA są prowadzone w Koszalinie od września 1997 roku. Podmiotem prowadzącym jest Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Muzycznej FRAZA w Koszalinie (www.fraza.org.pl). Zajęcia w szkole prowadzi zgrany zespół pełnych pasji i zaangażowania, doświadczonych muzyków i pedagogów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje corocznie uczestnicząc w seminariach i szkoleniach organizowanych przez Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce – szczegółowy opis poniżej – Nasza Kadra.

Czego dokonaliśmy

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Koszalinie i jej uczniowie zdobyli wiele nagród i tytułów. Między innymi w 2013 r oku szkoła uzyskała nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury  z okazji jubileuszu 15-lecia. W 2010 roku szkoła za swoją działalność uzyskała przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zaszczytny tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” , a w 2007 r. za dynamiczny rozwój placówki otrzymała Dyplom Szkoły Roku 2006/2007 - więcej w zakładce Nagrody i Tytuły.

Co oferujemy

Autorska koncepcja nauczania opracowana przez wybitnych pedagogów z całego świata, bogata oferta programowa, wysoki poziom nauczania oraz luźna atmosfera na zajęciach sprawiły, że Szkoła Muzyczna YAMAHA w Koszalinie cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauka prowadzona jest w systemie grupowym i indywidualnym. W nauczaniu wykorzystywane są autorskie podręczniki systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna, z podkładami na płytach CD oraz pendrivach. Szkoła posiada nowoczesną bazę lokalową z własnym sekretariatem i jest wyposażona w wysokiej klasy instrumenty japońskiej firmy YAMAHA najnowszej generacji, dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje.

Nasza kadra:

Nauczyciele:

Keyboard, Flet prosty: mgr  Małgorzata Zdrojewska

Wykształcenie: Pomorska Akademia Pedagogiczna w Słupsku, Kierunek Pedagogika, Specjalność – Muzyka z Plastyką, Państwowa Szkoła Muzyczna II st. w Koszalinie – flet poprzeczny, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Koszalinie – fortepian; Szkoła Muzyczna YAMAHA – cykliczne seminaria pedagogiczne Keyboard – lekcje grupowe; uczestnik licznych warsztatów doskonalących, w tym warsztatów jazzowych Hanza Jazz Festiwal.

Doświadczenie: od 1997 r. nauczyciel keyboardu oraz fletu w Szkole Muzycznej YAMAHA w Koszalinie. Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych (w tym ”Letnia Akademia Muzyki Niepoważnej” 2008, 2009, 2010 i 2011 r. oraz "Z muzyką za pan brat" w 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018  r.). Organizator wielu koncertów oraz zajęć warsztatowych w różnych grupach wiekowych. Przez 9 lat jako nauczyciel muzyki prowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 i 18 w Koszalinie, gdzie jej uczniowie przyczynili się do zdobycia wielu prestiżowych nagród (między innymi wygranie w ogólnopolskiej rywalizacji o przyznanie tytułu Super Szkoła dla SP nr 18 w 2006 r.). Jej uczniowie od kilku lat zdobywają najwyższe nagrody na ogólnopolskich konkursach keyboardowych (więcej w "Media o nas").

 Gitara klasyczna: Alicja Gronkiewicz

 

 

Alicja jest pełną muzycznej pasji nauczycielką - absolwentką Liceum Muzycznego w Koszalinie w klasie gitary klasycznej Dariusza Schmidta. Interesuje się szczególnie kompozycją muzyki filmowej. Uwielbia także fantastykę i science-fiction. Szkolenie dla kandydatów na nauczycieli w Szkole Muzycznej Yamaha ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.

Gitara klasyczna oraz ukulele: Paulina Gajos

 

Nasza najmłodsza nauczycielka jest naszą absolwentką! Paulina w świetnym stylu ukończyła cały kurs gitary klasycznej w Szkole Muzycznej Yamaha w Koszalinie (w klasie Czesława Zdrojewskiego), zdobywając przy tym wiele nagród i wyróżnień na rozlicznych konkursach gitarowych. Następnie kontynuowała naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie w klasie gitary klasycznej Dariusza Schmidta. Szkolenie metodyczne dla kandydatów na nauczycieli w Szkole Muzycznej Yamaha zakończyła uzyskując bardzo pochlebną opinię osoby prowadzącej.

  Sekretariat: Jagoda Ramecka

 
Początek strony